Kosmetika Tišnov
kosmetické a vizážistické studio v Tišnově

Studio Proměna
Brněnská 231, 66601 Tišnov
tel.: 608 740 575, Šárka Kociánová

ultrazvuk

POUŽITÍ ULTRAZVUKU V KOSMETICKÉ PÉČI

Profesionálního hloubkového čištění bez nepříjemné napářky lze docílit použitím ultrazvukového přístroje – profesionálního zařízení, které kůži omlazuje a brání právě jejímu u1předčasnému stárnutí. Speciální pracovní hlavice a piezoelektrický systém oscilující na frekvenci 25 000 Hz využívá jevu kavitace. 

Hlavice obsahuje kovovou špachtli, ohnutou v úhlu 45°. Díky tomuto úhlu se ultrazvukové vlny mohou šířit po celém povrchu kůže a kladně ovlivňovat uvolňování odumřelých buněk z kožního povrchu. Kromě toho pak špachtle po kůži perfektně klouže.

 

KAVITACE 

K tomuto jevu dochází, jestliže je tekutina vystavena vysokému vakuu. Jakmile je absolutní tlak nižší než napětí tekutiny, vytvoří se silové pole a tekutina se začne odpařovat ve formě mikroskopických bublinek plynů obalených tekutinou. Tyto bublinky podporují uvolnění odumřelých buněk z povrchu kůže a zároveň do sebe pojmou zbytky líčidel a nečistot usazených ve vývodech mazových žláz. Do stejné špachtle lze zapojit i galvanický proud (v závislosti na zvoleném programu) k transportu látek do kůže nebo peelingu, kdy se využije synergického účinku ultrazvuku (sonoforéza) a stejnosměrného proudu (iontoforéza).

 

PEELING

Ultrazvuk odstraňuje odumřelé buňky rohové vrstvy a přispívá tak k buněčné obnově pokožky. Galvanický proud zároveň přispívá ke zlepšení napětí kůže a zbarvení.

 

HYDRATACE POVRCHU KŮŽE I VNITŘNÍHO PROSTŘEDÍ

Ultrazvuk mikronizuje aktivní látku a transportuje ji do kůže (sonoforéza). Díky osmotickému jevu, který se aktivuje střídavým stlačováním a rozpínáním mezibuněčné tekutiny, se dosahuje i výrazné hydratace.

 

VYROVNÁNÍ METABOLISMU

Mikromasážní účinek ultrazvuku zlepšuje mikrocirkulaci, zvyšuje přísun kyslíku, stimuluje syntézu kolagenu a elastinu.

 

ČISTÍCÍ FUNKCE

Vyrovnání funkce ochranné lipoidní vrstvy na kůži.

 

VYBĚLUJÍCÍ ÚČINEK

V kombinaci s vhodným přípravkem ultrazvuk zmírňuje pigmentové nepravidelnosti a posiluje antioxidační mechanismy.

 

TONIZAČNÍ MIKROMASÁŽ

Slouží k reaktivaci a stimulaci kožních struktur a buněčné aktivity.